Languages

Deneme Veri Tabanları

Applied Science & Technology Source

 

http://web.b.ebscohost.com/ehost/search/basic?sid=d19b692e-4435-4b33-bd5...

 

Açıklama: EBSCO Publishing tarafından özellikle Mühendislik Fakülteleri için hazırlanıp Ekim 2012’de kullanıma sunulan Applied Science & Technology Source veri tabanı, teknoloji ve uygulamali bilimler alanindaki dünyanın en itibarli ve hakemli dergilerini içerisinde bulunduran temel danışma kaynağıdır.25 Mayıs 2015 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

MEDLINE Complete 

http://web.a.ebscohost.com/ehost/search/basic?sid=bb0e4ad0-93f3-4f79-b0e...

 

Açıklama: MEDLINE Complete, dünyada tıbbi dergilere yönelik olarak hazırlanmış, dünyanın en kapsamlı tam metin veri tabanıdır.TIP alanında PubMed’de indekslenen dergilerin 2,400’den fazlasını tam metin sunan MEDLINE Complete veritabanı, TIP ana konu başlığı olup ilgili diğer disiplinler olan eczacılık, hemşirelik,veterinerlik ve hasta bakimi yönetimi ile ilgili de önemli dergileri tam metin sunabilmektedir.25 Mayıs 2015 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Project Euclid Prime

 

 

http://projecteuclid.org/prime 

Açıklama:  Yüksek impakt faktörüne sahip 27 adet matematik ve istatistik dergisini içeren Project Euclid Prime Collection, 31 Ekim 2015 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Dergi listesi için tıklayınız

 

China English Journals Full-text Database (CEJD)

http://en.oversea.cnki.net/kns55/brief/result.aspx?dbPrefix=CEJF

Açıklama: ‘’Çin’de yayımlanan İngilizce akademik e-dergi veritabanıdır. 300 civarında  akademik e-dergi mevcuttur.Temel Bilimler, Mühendislik ve Teknoloji, Tıp, Ziraat, Siyaset Bilimi, Ekonomi, Hukuk, Tarih, Edebiyat ve Eğitim alanlarını kapsar. Türkiye’ den bilim insanlarının yazdığı yüzlerce İngilizce akademik e-makale bu veritabanında mevcuttur .

 Akademik e- dergiler

Jaypee

http://www.jaypeedigital.com/

Açıklama:Jaypee veritabanı; Tıp ve Sağlık Bilimleri, Dişçilik ve Hemşirelik ile ilgili Akademik kitapları, öğrenciler için ders kitaplarını ve cerrahi girişim  videolarını içeren bir e-platformdur.

Jaypee  Dijital Sağlık Bilimleri Kütüphanesi

Maney Online Veri Tabanı 

http://www.maneyonline.com

 

 

 

Açıklama: Maney Publishing 1997 yılında kurulmuş uluslararası küresel bir dergi yayıncısıdır. Maney Online Koleksiyonu, 180’den fazla uluslararası ve hakemli derginin sunulduğu çevrimiçi e-dergi platformudur. Dergi koleksiyon başlıkları;

*Malzeme Bilimi&Mühendislik (Materials Science & Engineering)
*Sağlık Bilimleri (Health Sciences)
*Beşeri ve Sosyal Bilimler (Humanities & Social Sciences)
*Tarih, Edebiyat ve Kültür ( History, Literature & Culture)
*Arkeoloji, Koruma ve Miras( Archaeology, Conservation & Heritage)
*Felsefe, Din ve Teoloji (Philosophy, Religion & Theology) 

Online Tanıtım Sunumu: https://prezi.com/n68nok7u0u82/maney-publishing-more-maney-online-research-e-journals/