Diller

SpringerLink e-dergi koleksiyonu için 2015-2017 yıllarını kapsayacak şekilde üniversitemizin kullanımına sunulmuştur.

Değerli Araştırmacılarımız,

    TUBİTAK ULAKBIM EKUAL 2015 yılı abonelik çalışmaları kapsamında, SpringerLink e-dergi koleksiyonu için 2015-2017 yıllarını kapsayacak şekilde Ulusal Lisans anlaşması yapılarak üniversitemizin kullanımına sunulmuştur.Anlaşma Springer’in içerik platformu olan SpringerLink ( ) üzerinden yaşam bilimleri, kimya, çevre bilimleri, davranış bilimleri, sosyal bilimler, bilgisayar bilimi, malzeme bilimi, matematik, tıp, enerji, fizik & astronomi ve mühendislik alanlarındaki 1989 dergiyi kapsamaktadır.

    Bu dergilerin 391 tanesi Springer Medicine koleksiyonu, 22 tanesi ise Springer’in Drugs serisini de içeren yine sağlık alanındaki ADIS koleksiyonudur. Springer’in tüm makalelerine tam metin erişim imkanı sağlayan Springer Dergi koleksiyonu limitsiz kullanım, limitsiz indirme, limitsiz çıktı alma, kampüs dışı erişim ve mobil cihazlarda kullanım özellikleri içermektedir.

    Ayrıca kurumumuzda yine ULAKBIM Ulusal Lisanslaması altında bulunan Springer’in 4 Dergi Arşivi koleksiyonu erişilebilir durumdadır. Bu 4 koleksiyon Bilgisayar Bilimleri, İşletme & Ekonomi, Beşeri Bilimler ve Çevre Bilimleri alanlarındaki 500’ün üstünde dergiden oluşmaktadır.

Dergi listesi için tıklayınız.

Erişim adresi: http://link.springer.com