Diller

intihal.net (www.intihal.net) veri tabanı 31 Aralık 2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

Değerli Kullanıcılarımız,

Akademik çalışmalardaki benzerlik oranını ortaya koymak için Türkiye'de üretilmiş olan intihal.net (www.intihal.net) programı 31 Aralık 2019 tarihine kadar ücretsiz erişiminize açılmıştır.

Erişim linki : https://intihal.net

Programı kullanmak isteyen araştırmacılarımız https://intihal.net web sayfasından "Bireysel Kayıt" linkini tıklayarak kurumsal e-posta adresleriyle kayıt yapabilirler. Kütüphane tarafından işlemin onaylanmasının ardından araştırmacılar programı kullanabilirler.

 

intihal.net (www.intihal.net), akademik çalışmalardaki benzerlik oranını ortaya koymak için Türk mühendisler tarafından üretilmiş milli bir programdır. Birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş, internet tabanlı bir benzerlik tespit ve raporlama yazılımıdır. intihal.net ile eserinizin özgünlük testini sadece 3 adımda gerçekleştirebilirsiniz. Kullanımı kolay arayüzü, özgün algoritmik yapısı ve geniş kapsamlı Türkçe ve İngilizce içeriğiyle benzerlik oranını belirlemede tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetecek bir yapıda tasarlanmıştır. İntihal.net 56 farklı dosya formatını desteklemektedir.Programa üye olan kurumlar hem doküman tipi hem de doküman sayısı bakımından hiçbir sınırlandırma olmadan sistemden faydalanabilirler.

intihal.net ile herhangi bir kullanıcı sayısı sınırına takılmadan, öğrenci ödevi, yüksek lisans doktora tezi ve makale taraması ayrımı yapılmadan, belgenizin otomatik olarak depoya eklenmesi problemini yaşamadan rahatlıkla benzerlik testi yapabilirsiniz. intihal.net ’de sınıf mantığı klasör sistemi üzerine kuruludur. Akademisyen hesabında, öğrenci ödevleri için kolaylıkla sınıf oluşturabilir ya da bir sınıf oluşturma zorunluluğu olmadan kişisel dokümanınızı test edebilirsiniz. Öğrencilerin ödevlerini yüklemesi için oluşturduğunuz sınıfın klasör kodunu bilmesi yeterlidir.

intihal.net YARDIM KILAVUZU

 

İletişim: nozcan@firat.edu.tr/ 5057

 

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Saygılarımızla

Fırat Üniversitesi

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı