Diller

ORC-ID Temini ve Researcher ID (Publons)'ye Yayın Tanımlama Eğitimleri

 

Değerli Akademisyenlerimiz,

TR Dizin dergi değerlendirme kriterlerinin 2018 yılında güncellenmesiyle birlikte dergide bulunan bilimsel makalelerde uluslararası geçerliliği bulunan “ORCID” bilgisine yer verilecektir. TÜBİTAK ve YÖK işbirliği ile yürütülen çalışmalar kapsamında da ORC-ID’ lerin kullanılmasına karar verilmiştir. 

Bu gerekçelere dayanarak üniversitemiz akademisyenlerinin 21 Haziran 2019 tarihine kadar ORC-ID’lerini temin etmeleri ve Fakülte Dekanlıkları aracılığıyla  excel formatında   (Akademisyenlerin ORCID  Formu için tıklayınız.) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı’na göndermeleri gerekmektedir.

Researcher ID’lere yayın tanımlama işlemini henüz tamamlamamış olan akademisyenlerin 21 Haziran 2019 tarihine kadar bu süreci sonuçlandırmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihe kadar Researcher ID sorumlularının bölüm akademisyenleri ile koordineli çalışarak bu işlemi takip etmeleri gerekmektedir.

ORC-ID Temini ve Researcher ID (Publons)'ye Yayın Aktarımı işlemlerinin sağlıklı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için düzenlenen FAKÜLTELERİN EĞİTİM PLANI için tıklayınız.

Bütün akademik personelin eğitimlere katılması önemle duyurulur.

 

NOT: PROGRAMI ÇAKIŞAN AKADEMİSYENLER DİĞER FAKÜLTE EĞİTİMLERİNE KATILABİLİRLER.