Diller

E-Tezler

 ProQuestDigitalDissertations&Thesis FullText                   

Pek çok konuda hazırlanmış 930.000 tam metin doktora ve master tezine erişim sağlamaktadır. ProQuestDissertations&Thesis Full Text---(tam metin versiyonu) (3.000.000 + tam metin tez içermektedir)
Kendi alanındaki tek olan bu veri tabanı Mühendislik, Tıp Bilimleri, Fizik, Psikoloji, Eğitim, Edebiyat, Felsefe, Sosyal Bilimler, İletişim ve Sanat konularına kadar tüm akademik alanlardaki doktora ve mastır tezlerini kapsamaktadır. Uluslararası tezlerde dünyanın en geniş arşividir.

Dünyanın her tarafından milyonlarca aranabilir tez bibliyografik künyesi yanında PDF biçiminde indirilebilen bir milyondan fazla tam metin tez ve bitirme ödevi içerir. Basılı kopya olarak satın alınabilecek 2milyondan fazla yayın bulunmaktadır. Veritabanı 1997'den bu yana eklenen tezlerin çoğunun tam metnini ve daha eski lisans çalışmaları ile ilgili güçlü bir geriye dönük tam metin kapsamı sunmaktadır.

Dünya çapında önde gelen 700 akademik kurumla oluşturulan tez yayımlama ortaklığı ve UMI'nin Dijital Arşiv ve Erişim Programı kapsamında tezlerin geriye dönük olarak dijitalleştirilmesi yoluyla veritabanına her yıl 70.000'den fazla yeni tezin ve bitirme ödevinin tam metni eklenmektedir. Tam Metin tezler dereceyi veren kurum tarafından gönderildikleri şekilde arşivlenmektedir.

Yardım Kılavuzu

 

Yüksek Öğretim Kurulu Ulusal Tez Merkezi