Diller

Eser İstek Formu

Değerli Kullanıcılarımız,

Kütüphanemize kazandırılmak üzere satın alınmasını istediğiniz yayınlar için yapılması gereken işlemler şunlardır:

1.Kütüphane web sayfasında “Hızlı Erişim” altında bulunan Kullanıcı Hesabım linkini veya katalog tarama   sayfasının sol üst kısmındaki “oturum aç” menüsünü tıklayınız.

2.Üye kodu alanına;

a) Akademik ve İdari Personel: Üye/Kullanıcı kodu: Üniversite kurum sicil numarası, 

b) Öğrenci: Üye/Kullanıcı koduÖğrenci numarası,

NOT: Doktora ve Yüksek lisans öğrencilerinin kullanıcı kodu, öğrenci numaralarının başında DK ve YL olarak belirlenmiştir.( DK1920212223, YL1920212223 )

3. Şifre alanına;

Şifremi unuttum/Belirlemedim  butonunu tıklayarak kütüphane sisteminde üye bilgilerinde kayıtlı olan e-posta adresinize  ve cep telefonunuza aynı anda yeni  (geçici) şifre gönderilecektir. Gelen şifre ile sisteme giriş yapınız. Şahsi bilgilerim bölümünden yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

3.Oturum açıldıktan sonra sol tarafta Üye işlemleri menüsü altında Eser İstek butonuna tıklayınız ve talep ettiğiniz esere ait bilgileri formda ilgili alanlara yazıp kaydediniz.

 

NOT: Kullanıcılarımızın e-posta adresi  ve cep telefon numaralarını  kütüphane sisteminde üye bilgilerinde güncelletmeleri gerekmektedir. Geçerli e-posta ve cep telefon numarası olmadığı taktirde yeni şifre oluşturulamaz, kitap iade tarihleri hatırlatma maili sistem tarafından gönderilemez.

NOT: Üye / kullanıcı kodu ve şifre konusunda problem yaşayan kullanıcılar ödünç verme bankosundan (5065 dâhili numaradan) yardım alabilirler. 

Eser İstek formu için tıklayınız.

NOT: Eser istek formunda sadece tür, eser adı, yazar adı ve ISBN alanları doldurulacaktır.

 

 

UYARILAR

Fırat Üniversitesi öğretim elemanları, öğrenciler ve idari personel kütüphane koleksiyonuna dahil olacak yeni kaynakların alımıyla ilgili istekte bulunabilirler.

Bir talepte bulunmadan önce yayının kütüphanemiz katalogunda mevcut olup olmadığını ’Katalog Tarama’dan  tarayınız.

Tüm yayın istekleri mevcut bütçe dahilinde yerine getirilmektedir.

İstenilen yayını son birkaç yıl içinde basılanlardan seçiniz ve baskısı tükenmiş (out of print) yayınları talep etmeyiniz.

Talepler eser istek formu kullanılarak elektronik ortamda yapılmaktadır.

Danışma Hattı: ( 0424) 237 00 00/7359)